Türkiye Yazarlar Birliği 2016 yılında ülkemizde yaşanan kültür, sanat ve fikir hayatındaki gelişmeleri değerlendirerek, “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları”nı yılın ilk günü açıkladı.TYB Genel Başkanı Prof. Musa Kazım Arıcan, birlik genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla, ödül alan isimleri kamuoyuna duyurdu..Fahrettin Gün tarafından kaleme alınan "Babanzade Ahmed Naim; Hayatı ve Eserleri" adlı eserimiz Biyografi dalında ödüle layık bulunmuştur. . . .
Devamını Oku >>
Bu yıl 10.'su düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı, 7-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Adana Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak...Girişin ücretsiz olduğu Çukurova 10. Kitap Fuarı, her gün 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir..Son gün kapanış saati ise 19:00'dur..Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hocamızın imza programı İstanbul'da yaşanan hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir.. . . .
Devamını Oku >>
Beyan Yayınları, İslam kültürünün yeni kuşaklara ulaştırılmasına yardımcı olabilecek yeni ve farklı bir seri başlattı. İki Dil Bir Kitap adıyla yayınlanan bu seri, pek çok önemli eseri Arapça asıllarıyla beraber sunuyor. İslam inanç ve kültürünün en önemli temsilcilerince kaleme alınmış kimi makale ve küçük eserlerin orijinal halleri ve tercümeleriyle bir arada sunulduğu bu yeni seri, Arapça öğreniminin gelişmesine katkı yanında kimi ko . . .
Devamını Oku >>
35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuari 12 Kasım'da başlıyor..12-20 Kasım tarihleri arasında Tuyap Fuar Ve Kongre Merkezi'nde yapılacak olan fuarda, tüm okuyucularımızı "3.Salon 504A" numaralı Beyan Yayınları standına bekliyoruz...35. TÜYAP İstanbul Kitap Fuari İmza Günleri Programımız...3. Salon 3504A numaralı Beyan Yayınları standımıza tüm okuyucularımızı bekliyoruz...18 Kasım Cuma Saat 14:00 : Yrd. Doç. Dr. Nuri Gökalp ve Bayram Karaçor19 K . . .
Devamını Oku >>
Dün dünde kalmadı tosunum İstiklal Mahkemesi üyelerinden Ali Saib, Şeyh Said'e, kendisini isyana sevk edenin gazeteciler olduğunu söylediği takdirde idamdan kurtulacağı vaadinde bulunur. Eşref Edib "Sebilürreşad'ın Romanı"nda böyle anlatır. Zaten "andıçlanan" gazetecilerden biri de odur. Link : http://yenisafak.com.tr/yazarlar/?i=30744&y=SalihTuna . . .
Devamını Oku >>
LEV TOLSTOY KİMDİR?Lev Tolstoy 28 Ağustos 1828 tarihinde Moskova'da doğdu. Babası Kont Nikolay İlyiç Tolstoy, 1812 Napolyon Savaşlarına katılmış emekli bir yarbaydı.Tolstoy romanlarında, insanoğlunun ne kadar değişik karakterli olduğunu vurgular. ''Savaş ve Barış'', ''Anna Karanina'' insan tahlileri ve canlı tasvirler bakımından birer baş eserdir.Lev Tolstoy'un kendini arayış serüveni ölünceye kadar sürdü. Karısı bile onu anlamadı. Tolstoy, bir çocuk . . .
Devamını Oku >>
Beyan Yayınları tarafından yayımlanan "Hayat Kaynağı Kur'an Tefsiri" isimli tefsirin yazarı Prof. Dr. M. Sait Şimşek ile yapılan SÖYLEŞİ Uzun yıllar sonra Türkiye'de yerli bir tefsir yayımlanıyor. Tefsir yazmanın zorluğu ve ancak büyük bir birikimle kaleme alınacağını düşündüğümüzde sizi tanıma ihtiyacı doğuyor. "Hayat Kaynağı Kur'an Tefsiri" isimli bu önemli eseri hazırlayan M.Sait Şimşek kimdir? 1951 yılında Mardin merkeze bağlı Kumlu köyünde doğdum. Köyde başladı . . .
Devamını Oku >>
Kitapkoala'ya Hoş Geldiniz : )

Hemen size özel İş Bankası Kültür Yayınları ve Sola Unitas Akademi yayınlarındaki % 40 indirimden faydalanabilirsiniz.